SAILING Champions League 2018

Women's and Youth SAILING Champions League

Youth SCL (under 23) – Kick-off

Travemünde
Germany
Jul 27 - Jul 29

National Sailing Leagues 2018

Date fromtoCountryLocationDivision
03/0204/02CroatiaŠibenikQualifier Act 1
22/0325/03RussiaSochi
12/0415/04RussiaGelendzhik
13/0415/04ItalyLivornoWomen Championship
13/0415/04NetherlandsWeerwater
13/0415/04SwitzerlandLocarno1st Division
19/0422/04ItalyLivornoSelection Series 1
20/0422/04SwitzerlandLocarno3rd Division
27/0429/04GermanyFriedrichshafen1st & 2nd Division
04/0506/05SwitzerlandKreuzlingen1st & 2nd Division
05/0506/05SwedenUppsala2nd Division East
05/0506/05SwedenSkanör2nd Division South
05/0507/05Czech RepublicPrague
12/0513/05CroatiatbcQualifier Act 2
17/0520/05RussiaKonakovo
18/0520/05SwedenMalmö1st Division
26/0527/05DenmarkFrederikshavn1st Division
26/0527/05NorwayBodø1st Division
31/0503/06SAILING Champions LeaguePorto CervoSemifinal 1
01/0603/06SwedenEkerö1st Division
02/0603/06DenmarkFrederikshavn2nd Division
02/0603/06Great BritainScarboroughQualifier
02/0603/06NorwayBodø2nd Division
02/0603/06SwedenCarlsborg2nd Division West
02/0603/06SwedenUmeå2nd Division North
02/0603/06SwitzerlandRomanshorn3rd Division
08/0610/06AustriaVelden
08/0610/06GermanyTutzing
08/0610/06NetherlandsMaas en Roer
09/0610/06CroatiaŠibenikFinal
09/0610/06Great BritainHelensburghQualifier
09/0610/06Great BritainBurnhamQualifier
15/0617/06Czech RepublicBrno
15/0617/06FinlandMariehamn
15/0617/06SwitzerlandLuzern1st Division
16/0617/06DenmarkKerteminde1st Division
16/0618/06Women's SAILING Champions LeagueKielKick-off
21/0622/06NorwayMolde1st & 2nd Division
22/0624/06SwitzerlandZürich2nd Division
23/0624/06DenmarkKerteminde2nd Division
23/0624/06Great BritainTorquay
29/0630/06SwedenAskersund 2nd Division West
29/0601/07Francetbc
30/0601/07SwedenKarlskrona (tbd)2nd Division South
05/0708/07ItalyLake GardaSelection Series 2
06/0708/07NetherlandsWesteinder
13/0715/07AustriaMaurach
13/0715/07GreecePylosKick-off
14/0715/07PolandGdynia
20/0722/07FinlandVaasa
21/0723/07GermanyTravemünde1st & 2nd Division
27/0729/07Youth SAILING Champions LeagueTravemündeKick-off
28/0729/07PolandSzcecin
03/0806/08SAILING Champions LeagueSt. PetersburgSemifinal 2
10/0812/08Czech RepublicLipnoFinal
11/0812/08NorwayLarvik1st & 2nd Division
11/0812/08SwedenOskarshamn2nd Division South
16/0819/08RussiaSt. Petersburg
17/0819/08FinlandHelsinkiFinal
18/0819/08DenmarkSkovshoved2nd Division
18/0819/08Great BritainCowes
18/0819/08PolandŚwinoujście
24/0826/08AustriaWien
24/0826/08DenmarkSkovshoved2nd Division
24/0826/08GermanyBerlin1st & 2nd Division
24/0826/08SwedenÖrnsköldsvik1st Division
24/0826/08SwitzerlandDavos1st Division
26/0826/08SwedenVästervik2nd Division South
30/0802/09SAILING Champions LeagueSt. MoritzFinal
01/0902/09DenmarkAarhus2nd Division
07/0909/09AustriaMondsee
07/0909/09DenmarkAarhusFinal 1st Division
07/0909/09NetherlandsLelystad
07/0909/09SwitzerlandOberhofen2nd Division
07/0909/09SwedenGottskärFinal 1st Division
08/0909/09NorwayArendalFinals 1st & 2nd Division
08/0909/09PolandSopotFinal
13/0916/09RussiaVladivostok
14/0916/09GermanyKiel1st & 2nd Division
21/0923/09SwitzerlandEstavayerFinals 2nd Division
22/0923/09SwedenBåstad (tbd)2nd Division South
27/0930/09ItalyPorto CervoFinal
28/0930/09Great BritainCowesFinals
29/0930/09SwedenVärmdö2nd Division East
05/1007/10AustriaMattseeQualification
05/1007/10ItalyTriesteUnder 19
05/1007/10NetherlandsVeereFinal
05/1007/10SwitzerlandVersoixFinals 1st Division & 3rd Division
07/1008/10SwedenHudiksvall2nd Division North
18/1020/10GermanyHamburgFinal 1st Division
19/1021/10FranceLa RochelleFinal
19/1021/10SwitzerlandTeneroYouth Cup
26/1028/10SwitzerlandTeneroWomen Cup
01/1104/11RussiaSevastopolFinal
02/1104/11GermanytbdQualification & League Cup
tbctbcLithuaniatbc
tbctbcLithuaniatbc
tbctbcSloveniatbc
tbctbcSloveniatbc
tbctbcLithuaniatbc
tbctbcSloveniatbc