Date from | to | Country | Location | Division |
---|---|---|---|---|
03/02 | 04/02 | Croatia | Šibenik | Qualifier Act 1 |
22/03 | 25/03 | Russia | Sochi | |
12/04 | 15/04 | Russia | Gelendzhik | |
13/04 | 15/04 | Italy | Livorno | Women Championship |
13/04 | 15/04 | Netherlands | Weerwater | |
13/04 | 15/04 | Switzerland | Locarno | 1st Division |
19/04 | 22/04 | Italy | Livorno | Selection Series 1 |
20/04 | 22/04 | Switzerland | Locarno | 3rd Division |
27/04 | 29/04 | Germany | Friedrichshafen | 1st & 2nd Division |
04/05 | 06/05 | Switzerland | Kreuzlingen | 1st & 2nd Division |
05/05 | 06/05 | Sweden | Uppsala | 2nd Division East |
05/05 | 06/05 | Sweden | Skanör | 2nd Division South |
05/05 | 07/05 | Czech Republic | Prague | |
12/05 | 13/05 | Croatia | tbc | Qualifier Act 2 |
17/05 | 20/05 | Russia | Konakovo | |
18/05 | 20/05 | Sweden | Malmö | 1st Division |
26/05 | 27/05 | Denmark | Frederikshavn | 1st Division |
26/05 | 27/05 | Norway | Bodø | 1st Division |
31/05 | 03/06 | SAILING Champions League | Porto Cervo | Semifinal 1 |
01/06 | 03/06 | Sweden | Ekerö | 1st Division |
02/06 | 03/06 | Denmark | Frederikshavn | 2nd Division |
02/06 | 03/06 | Great Britain | Scarborough | Qualifier |
02/06 | 03/06 | Norway | Bodø | 2nd Division |
02/06 | 03/06 | Sweden | Carlsborg | 2nd Division West |
02/06 | 03/06 | Sweden | Umeå | 2nd Division North |
02/06 | 03/06 | Switzerland | Romanshorn | 3rd Division |
08/06 | 10/06 | Austria | Velden | |
08/06 | 10/06 | Germany | Tutzing | |
08/06 | 10/06 | Netherlands | Maas en Roer | |
09/06 | 10/06 | Croatia | Šibenik | Final |
09/06 | 10/06 | Great Britain | Helensburgh | Qualifier |
09/06 | 10/06 | Great Britain | Burnham | Qualifier |
15/06 | 17/06 | Czech Republic | Brno | |
15/06 | 17/06 | Finland | Mariehamn | |
15/06 | 17/06 | Switzerland | Luzern | 1st Division |
16/06 | 17/06 | Denmark | Kerteminde | 1st Division |
16/06 | 18/06 | Women's SAILING Champions League | Kiel | Kick-off |
21/06 | 22/06 | Norway | Molde | 1st & 2nd Division |
22/06 | 24/06 | Switzerland | Zürich | 2nd Division |
23/06 | 24/06 | Denmark | Kerteminde | 2nd Division |
23/06 | 24/06 | Great Britain | Torquay | |
29/06 | 30/06 | Sweden | Askersund | 2nd Division West |
29/06 | 01/07 | France | tbc | |
30/06 | 01/07 | Sweden | Karlskrona (tbd) | 2nd Division South |
05/07 | 08/07 | Italy | Lake Garda | Selection Series 2 |
06/07 | 08/07 | Netherlands | Westeinder | |
13/07 | 15/07 | Austria | Maurach | |
13/07 | 15/07 | Greece | Pylos | Kick-off |
14/07 | 15/07 | Poland | Gdynia | |
20/07 | 22/07 | Finland | Vaasa | |
21/07 | 23/07 | Germany | Travemünde | 1st & 2nd Division |
27/07 | 29/07 | Youth SAILING Champions League | Travemünde | Kick-off |
28/07 | 29/07 | Poland | Szcecin | |
03/08 | 06/08 | SAILING Champions League | St. Petersburg | Semifinal 2 |
10/08 | 12/08 | Czech Republic | Lipno | Final |
11/08 | 12/08 | Norway | Larvik | 1st & 2nd Division |
11/08 | 12/08 | Sweden | Oskarshamn | 2nd Division South |
16/08 | 19/08 | Russia | St. Petersburg | |
17/08 | 19/08 | Finland | Helsinki | Final |
18/08 | 19/08 | Denmark | Skovshoved | 2nd Division |
18/08 | 19/08 | Great Britain | Cowes | |
18/08 | 19/08 | Poland | Świnoujście | |
24/08 | 26/08 | Austria | Wien | |
24/08 | 26/08 | Denmark | Skovshoved | 2nd Division |
24/08 | 26/08 | Germany | Berlin | 1st & 2nd Division |
24/08 | 26/08 | Sweden | Örnsköldsvik | 1st Division |
24/08 | 26/08 | Switzerland | Davos | 1st Division |
26/08 | 26/08 | Sweden | Västervik | 2nd Division South |
30/08 | 02/09 | SAILING Champions League | St. Moritz | Final |
01/09 | 02/09 | Denmark | Aarhus | 2nd Division |
07/09 | 09/09 | Austria | Mondsee | |
07/09 | 09/09 | Denmark | Aarhus | Final 1st Division |
07/09 | 09/09 | Netherlands | Lelystad | |
07/09 | 09/09 | Switzerland | Oberhofen | 2nd Division |
07/09 | 09/09 | Sweden | Gottskär | Final 1st Division |
08/09 | 09/09 | Norway | Arendal | Finals 1st & 2nd Division |
08/09 | 09/09 | Poland | Sopot | Final |
13/09 | 16/09 | Russia | Vladivostok | |
14/09 | 16/09 | Germany | Kiel | 1st & 2nd Division |
21/09 | 23/09 | Switzerland | Estavayer | Finals 2nd Division |
22/09 | 23/09 | Sweden | Båstad (tbd) | 2nd Division South |
27/09 | 30/09 | Italy | Porto Cervo | Final |
28/09 | 30/09 | Great Britain | Cowes | Finals |
29/09 | 30/09 | Sweden | Värmdö | 2nd Division East |
05/10 | 07/10 | Austria | Mattsee | Qualification |
05/10 | 07/10 | Italy | Trieste | Under 19 |
05/10 | 07/10 | Netherlands | Veere | Final |
05/10 | 07/10 | Switzerland | Versoix | Finals 1st Division & 3rd Division |
07/10 | 08/10 | Sweden | Hudiksvall | 2nd Division North |
18/10 | 20/10 | Germany | Hamburg | Final 1st Division |
19/10 | 21/10 | France | La Rochelle | Final |
19/10 | 21/10 | Switzerland | Tenero | Youth Cup |
26/10 | 28/10 | Switzerland | Tenero | Women Cup |
01/11 | 04/11 | Russia | Sevastopol | Final |
02/11 | 04/11 | Germany | tbd | Qualification & League Cup |
tbc | tbc | Lithuania | tbc | |
tbc | tbc | Lithuania | tbc | |
tbc | tbc | Slovenia | tbc | |
tbc | tbc | Slovenia | tbc | |
tbc | tbc | Lithuania | tbc | |
tbc | tbc | Slovenia | tbc |